| Název: | K&M 25960 mikrofonní stativ |
|---|---|
| Výrobce: | K&M |
| Id zboží / Kód: | 136848 / KM-25960-300-55 |
| Množství na skladu: | 0 pcs. |
| Pozor! Cena tohoto zboží se mohla změnit. Aktuální cenu a čekací dobu dohodnete s opatrovníkem výrobku. | |
| Správce výrobku: | Marcin Szampowalski, tel. +42 0234261768, email: [email protected] |
K&M 25960
Low profile round-base mic stand with telescopic boom arm, designed for bass drums and acoustic instruments. Heavy cast-iron round base, with anti-vibration rubber insert for noise filtration.
Specifications:
• Base diameter: 250 mm
• Boom arm: 2-piece telescopic design
• Boom arm clamping: wing nut
• Boom arm length: from 425 to 725 mm
• Height: 430 mm
• Leg construction: heavy round cast-iron base
• Material: steel
• Special features: anti-vibration rubber insert for noise filtration
• Threaded connector: 3/8"
• Type: black
• Weight: 5.29 kg
| Technická specifikace: | |
|---|---|
| Konstrukce | Zlomený |
| Typ | Podlaha |
| Materiál | ocel |
| Základní konstrukce | Talíř |
| Teleskopický výložník | ano |
| Min. Výška | 430 mm |
| Max. výška | 430 mm |
| Délka paže | 720 mm |
| Barva | Černá |
| Hmotnost | 5.3 kilogram |
| Dodávka kurýrem | 235 Kč |